FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

СТАТУТ

ліцею «Інтелект»

Львівської міської ради

1. Загальні положення


1.1. Ліцей «Інтелект» Львівської міської ради (далі – Ліцей) є правонаступником Львівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 69 Львівської міської ради, яка була створена згідно з рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради від 15.09.1995 р. № 529, знаходиться у комунальній формі власності Львівської міської ради.

1.2. Повне найменування: Ліцей «Інтелект» Львівської міської ради.

1.3. Скорочене найменування: Ліцей «Інтелект» .

1.4. Юридична адреса: 79034, місто Львів, вул. Запорізька, 20, тел. (032) 270-57-49

1.5. Ліцей є юридичною особою, має печатку зі своїм найменуванням, штамп, бланк, ідентифікаційний код, вивіску встановленого зразка, може мати власну символіку і атрибутику: прапор, гімн, емблему, значок тощо.

1.6. Засновником Ліцею є Львівська міська рада (надалі – Засновник), виконавчим органом Львівської міської ради, що реалізує державну політику у галузі освіти та виховання є управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (надалі – Управління освіти).

Ліцей підпорядкований відділу освіти Сихівського та Личаківського районів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (надалі – Відділ освіти), який здійснює безпосереднє управління Ліцеєм.

1.7. Головною метою Ліцею є забезпечення реалізації прав громадян на здобуття повної загальної середньої освіти, а також створення оптимальних умов для розвитку найбільш здібних і обдарованих дітей, реалізації їх творчих запитів, самостійного вибору предметів для поглибленого вивчення.

1.8. Головними завданнями Ліцею є:

- сприяння в реалізації державної політики у галузі освіти з урахуванням особливостей соціально-культурного середовища м.Львова;

- забезпечення реалізації права громадян на повну загальну середню освіту;

- виконання Державних стандартів початкової, базової і профільної освіти;

- виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;

- формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, особистості, підготовленої до професійного самовизначення;

- виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина;

- розвиток особистості учня, його здібностей і обдарувань, наукового світогляду;

- реалізація права учнів на вільне формування політичних і світоглядних переконань;

- формування в учнів свідомого й відповідального ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих, навичок безпечної поведінки;

- створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину і суспільство;

- оновлення змісту освіти, розробка і апробація нових педагогічних технологій, методів і форм навчання та виховання.

1.9. Ліцей у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, ухвалами міської ради, рішеннями виконавчого комітету, розпорядженнями Львівського міського голови, наказами Управління освіти та Відділу освіти, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.

1.10. У Ліцеї визначена українська мова навчання і запроваджено поглиблене вивчення англійської мови з 1 класу, французької з 5 класу, іншої іноземної мови відповідно до запитів батьків, наявності педагогічних кадрів, 10-11 класи – профільні.

1.11. Ліцей є закладом загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів та реалізує освітні програми на всіх рівнях загальної середньої освіти.

1.12. Класи у Ліцеї формуються згідно з нормативами їх наповнюваності, встановленими законодавством, з урахуванням наявності приміщень, що відповідають санітарно- гігієнічним вимогам для здійснення освітнього процесу та відповідно до кількості поданих заяв про зарахування до Ліцею.

1.13. Ліцей може створювати у своєму складікласи (групи) з вечірньою (заочною), дистанційною формою навчання,класи (групи) з поглибленим вивченням окремих предметів, інклюзивнікласи для навчання дітей з особливими освітніми потребами.

1.14. Відповідно до законодавства, що регулює суспільні відносини, що виникають у процесі реалізації конституційного права людини на освіту, Ліцей забезпечує початкову, базову та профільну середню освіту.

1.15. Освітній процес у Ліцеї здійснюється за груповою таіндивідуальноюформами навчання, положення про які затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти.

Охочим надається право і створюються умови для прискореного закінчення Ліцею, складання іспитів екстерном.

1.16. Медичне обслуговування учнів та відповідні умови для його організації забезпечуються Засновником.

1.17. Взаємовідносини Ліцею з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними згідно з чинним законодавством.

2. Зарахування учнів до Ліцею та їх відрахування

2.1. Зарахування учнів до 1 класу Ліцею здійснюється на основі чинних нормативно-правових актів у галузі «Освіта». Зарахування учнів до початкової школи Ліцею здійснюється, як правило, з 6 років.

2.2. Дозволяється зараховувати учнів до Ліцею на конкурсних засадах, але тільки у випадках, якщо кількість поданих заяв на відповідний рівень загальної середньої освіти перевищує спроможність Ліцею.

Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування Ліцею, а також діти, які є рідними (усиновленими) братами або сестрами дітей, котрі здобувають освіту у цьому Ліцеї, чи є дітьми працівників навчального закладу.

2.3. Зарахування учнів до Ліцею проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першогокласу).

2.4. Директор Ліцею зобов’язаний вжити заходів для ознайомлення дітей та їх батьків або осіб, які їх заміняють, з порядком зарахування до Ліцею, Статутом, правилами внутрішнього розпорядку та іншими документами, що регламентують організацію освітнього процесу.

2.5. Іноземні громадяни та особи без громадянства зараховуються до Ліцею відповідно до законодавства та міжнародних договорів.

2.6. Переведення учнів Ліцею до наступного класу здійснюється у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

2.7. У разі вибуття учня з населеного пункту батьки або особи, які їх замінюють, подають до Ліцею заяву із зазначенням причини вибуття. У разі переходу учня до іншого навчального закладу для здобуття загальної середньої освіти у межах міста батьки або особи, які їх замінюють, подають до Ліцею заяву із зазначенням причини переходу та довідку, що підтверджує факт зарахування дитини до іншого навчального закладу.

2.8. Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти та є обов’язковим для виконання Ліцеєм.

3. Організація освітнього процесу

3.1. На основі освітньої програми Ліцей складає та затверджує навчальний план, що конкретизує організацію освітнього процесу.

3.2. Ліцей забезпечує відповідність рівня загальної середньої освіти державним стандартам освіти, єдність навчання і виховання.

3.3. Ліцей працює за навчальними програмами, підручниками, посібниками, що мають відповідний гриф Міністерства освіти і науки України, і забезпечує виконання освітніх завдань на кожному ступені навчання відповідно до вікових особливостей та природних здібностей дітей.

3.4. Індивідуалізація і диференціація навчання у Ліцеї забезпечується шляхом реалізації інваріантної та варіативної частини. Варіативна частина навчального плану складається відповідно до інтересів та побажань учнів, їх батьків.

3.5. Ліцей обирає форми, засоби і методи навчання та виховання відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» та цього Статуту з урахуванням профілю та інших особливостей організації освітнього процесу.

3.6. Основною формою навчальних занять у Ліцеї є уроки, крім цього проводяться індивідуальні, факультативні заняття, курси за вибором, уроки просто неба, в музеях міста, інтегровані, бінарні, гурткова робота та інші позакласні заняття та заходи, передбачені розкладом і спрямовані на задоволення освітніх інтересів учнів, їхнє виховання та розвиток творчих здібностей та обдарувань.

3.7. Педагогічні працівники Ліцею працюють за особистісно орієнтованою технологією навчання, впроваджують інші інноваційні методики, зокрема, «змішане навчання, «перевернутий» клас, Філософія для дітей, інформаційно-комунікаційні технології, що забезпечують отримання учнями освіти на рівні державних стандартів тощо.

3.8. У Ліцеї навчально-виховна робота поєднується з науково-методичною, науково-дослідною та експериментальною роботою.

3.9. Освітній процес у Ліцеї здійснюється за груповою та індивідуальною формами навчання.

3.10. Ліцей може виконувати освітні програми і надавати платні послуги на договірній основі згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України, в тому числі шляхом поділу класу на групи для вивчення окремих предметів.

3.11. Навчальний рік у Ліцеї розпочинається у День знань - 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

3.12. Структура навчального року, тривалість навчального тижня, дня, занять, відпочинку між ними, інші форми організації освітнього процесу встановлюються Ліцеєм у межах часу, передбаченого освітньою програмою та чинним законодавством у галузі “Освіта”.

3.13. Тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів.

3.14. Тривалість уроків у Ліцеї становить: у перших класах - 35 хвилин, у других - четвертих класах - 40 хвилин, у п’ятих - дванадцятих класах - 45 хвилин. Ліцей може обрати інші, крім уроку, форми організації освітнього процесу.

3.15. Тривалість перерв між уроками встановлюється з урахуванням потреби в організації активного відпочинку і харчування учнів.

3.16. Розклад уроків складається відповідно до робочого навчального плану Ліцею з дотриманням педагогічних та санітарно-гігієнічних вимог і затверджується директором.

3.17. За письмовими зверненнями батьків, інших законних представників учнів та відповідно до рішення Відділу освіти у Ліцеї можуть функціонувати групи подовженого дня, фінансування яких здійснюється за кошти Засновника та за інші кошти, не заборонені законодавством.

Порядок створення груп подовженого дня визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері освіти.

3.18. Відволікання учнів від навчальних занять для провадження інших видів діяльності забороняється (крім випадків, передбачених законодавством).

3.19. Залучення учнів до видів діяльності, не передбачених навчальною програмою та робочим навчальним планом Ліцею, дозволяється лише за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють.

4. Оцінювання навчальних досягнень учнів

4.1. Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів визначаються Міністерством освіти і науки України.

4.2. Облік навчальних досягнень учнів протягом навчального року здійснюється у класних журналах, інструкції про ведення яких затверджуються Міністерством освіти і науки України. Результати навчальної діяльності за рік заносяться до особових справ учнів.

4.3. У першому класі дається словесна характеристика знань, умінь і навичок учнів. За рішенням педагогічної ради Ліцею може надаватися словесна характеристика знань, умінь і навичок учнів другого класу. У наступних класах оцінювання здійснюється відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів.

4.4. Контроль за відповідністю освітнього рівня учнів, які закінчили заклад загальної середньої освіти I, II і III ступенів, вимогам Державного стандарту загальної середньої освіти здійснюється шляхом їх державної підсумкової атестації. Зміст, форми і порядок проведення державної підсумкової атестації визначаються і затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти.

4.5. За результатами навчання учням (випускникам) видається відповідний документ про освіту.

4.6. Для учнів встановлюються різні види морального стимулювання та матеріального заохочення, передбачені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти, іншими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

4.7. Педагогічна рада Ліцею може ухвалювати рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів.

5. Виховний процес

5.1. Виховання учнів у Ліцеї здійснюється в процесі урочної, позаурочної та позашкільної роботи з ними.

5.2. Цілі виховного процесу в Ліцеї визначаються на основі принципів, закладених уКонституції України, законах та інших нормативно-правових актах України.

5.3. У Ліцеї забороняється утворення і діяльність організаційних структур політичних партій, а також релігійних організацій і воєнізованих формувань.

5.4. Примусове залучення учнів Ліцею до вступу в будь-які об'єднання громадян, релігійні організації і воєнізовані формування забороняється.

6. Учасники освітнього процесу

6.1. Учасниками освітнього процесу в Ліцеї є: учні (вихованці); керівники; педагогічні працівники, психологи, бібліотекарі; інші спеціалісти; батьки або особи, які їх замінюють.

6.2. Учень (вихованець) - особа, яка навчається і виховується в Ліцеї.

6.3 Права і обов'язки учнів (вихованців), педагогічних та інших працівників визначаються чинним законодавством та цим Статутом.

6.4. Учні мають право на:

- навчання впродовж життя та академічну мобільність;

- індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується, зокрема, через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти, закладів освіти і запропонованих ними освітніх програм, навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобів навчання;

- якісні освітні послуги;

- справедливе та об’єктивне оцінювання результатів навчання;

- відзначення успіхів у своїй діяльності;

- свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльності тощо;

- безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці;

- повагу людської гідності;

- захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти;

- користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до спеціальних законів;

- доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;

- забезпечення стипендіями у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

- трудову діяльність у позанавчальний час;

- збереження місця навчання на період проходження військової служби за призовом та/або під час мобілізації, на особливий період;

- особисту або через своїх законних представників участь у громадському самоврядуванні та управлінні закладом освіти;

- інші необхідні умови для здобуття освіти, у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами та із соціально незахищених верств населення.

Учні зобов’язані :

- виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;

- поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;

- відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля;

- брати участь у пошуковій та науковій діяльності, передбаченій навчальними програмами та навчальним планом Ліцею;

- підвищувати свій загальний культурний рівень. Слідкувати за своїм зовнішнім виглядом, манерами.

- дбайливо ставитися до державного, громадського та особистого майна, майна інших учасників навчально-виховного процесу;

- берегти, примножувати кращі традиції Ліцею, плекати та підтримувати імідж закладу. Брати активну участь у громадському житті;

- оволодівати багатством культури і мистецтва свого народу, народів світу. Прагнути бути висококультурною людино;

- у стосунках “учень-учитель”, «учень-учень», «учень-батьки» виявляти повагу і довіру один до одного, визнавати право кожного бути особистістю;

- вважати пропуски уроків без поважних причин, паління, псування шкільного майна, брутальність, правопорушення та інші випадки надзвичайного характеру грубими порушеннями Статуту, які розглядаються педрадою та Радою ліцею, де приймаються рішення щодо подальшого перебування учня в Ліцеї. Будь-яке псування шкільного майна повністю компенсується винуватцем.

- дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за його наявності).

Здобувачі освіти мають також інші права та обов’язки, передбачені законодавством та установчими документами закладу освіти.

6.5. Учні Ліцею залучаються за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють, до самообслуговування, різних видів суспільно корисної праці відповідно до цього Статуту і правил внутрішнього розпорядку з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей.

6.6. За невиконання учасниками освітнього процесу своїх обов’язків, порушення цього Статуту, правил внутрішнього розпорядку на них можуть накладатися стягнення відповідно до законодавства.

6.7. Педагогічним працівником повинна бути особа з високими моральними якостями, яка має відповідну педагогічну освіту та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я якої дозволяє виконувати професійні обов’язки в закладах системи загальної середньої освіти. Перелік посад педагогічних працівників системи загальної середньої освіти встановлюється Кабінетом Міністрів України.

6.8. До педагогічної діяльності у Ліцеї не допускаються особи, яким вона заборонена за медичними показаннями, за вироком суду. Перелік медичних протипоказань щодо провадження педагогічної діяльності встановлюється законодавством.

6.9. Призначення на посаду, звільнення з посади педагогічних та інших працівників Ліцею, інші трудові відносини регулюються законодавством про працю, Законом України “Про освіту”, Законом України «Про загальну середню освіту» та іншими законодавчими актами.

6.10. Педагогічне навантаження вчителя Ліцею – час, призначений для здійснення освітнього процесу.

Педагогічне навантаження вчителя включає 18 навчальних годин протягом навчального тижня, що становлять тарифну ставку, а також інші види педагогічної діяльності в співвідношенні до тарифної ставки згідно з діючим законодавством.

6.11. Розподіл педагогічного навантаження у Ліцеї затверджується його директором.

6.12. Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з додержанням законодавства України про працю.

6.13. Директор Ліцею призначає класних керівників, завідуючих навчальними кабінетами, майстернями, навчально-дослідними ділянками, права та обов’язки яких визначаються нормативно- правовими актами Міністерства освіти і науки України, правилами внутрішнього розпорядку та цим Статутом.

6.14. Не допускається відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків крім випадків, передбачених законодавством. Залучення педагогічних працівників до участі у видах робіт, не передбачених робочим навчальним планом, навчальними програмами та іншими документами, що регламентують діяльність Ліцею, здійснюється лише за їх згодою.

6.15. Педагогічні працівники Ліцею підлягають обов’язковій атестації, яка здійснюється як правило, один раз на п'ять років відповідно доТипового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти.

6.16. За результатами атестації педагогічних працівників Ліцею визначається відповідність педагогічного працівника займаній посаді, присвоюється кваліфікаційна категорія (спеціаліст, спеціаліст другої категорії, спеціаліст першої категорії і спеціаліст вищої категорії) та може бути присвоєно педагогічне звання (старший учитель, учитель-методист, вихователь-методист, педагог-організатор-методист тощо).

6.17. Права та обов'язки педагогічних працівників Ліцею визначаютьсяКонституцією України,Законом України"Про освіту", Законом України «Про загальну середню освіту»,Кодексом законів про працю України та іншими нормативно-правовими актами.

6.18. Права та обов’язки педагогічних працівників:

Педагогічні працівники мають право на:

- академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну, науково-педагогічну та наукову діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі;

- педагогічну ініціативу;

- розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методик компетентнісного навчання;

- користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до спеціальних законів;

- підвищення кваліфікації, перепідготовку;

- вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників;

- доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;

- відзначення успіхів у своїй професійній діяльності;

- справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;

- захист професійної честі та гідності;

- індивідуальну освітню (наукову, творчу, мистецьку та іншу) діяльність за межами закладу освіти;

- безпечні і нешкідливі умови праці;

- участь у громадському самоврядуванні закладу освіти;

- участь у роботі колегіальних органів управління закладу освіти.

Педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники зобов’язані:

- постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;

- виконувати освітню програму для досягнення здобувачами освіти передбачених нею результатів навчання;

- сприяти розвитку здібностей здобувачів освіти, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;

- дотримуватися академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання здобувачами освіти в освітньому процесі та науковій діяльності;

- дотримуватися педагогічної етики;

- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;

- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

- формувати у здобувачів освіти усвідомлення необхідності додержуватися Конституціїта законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

- виховувати у здобувачів освіти повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України та навколишнього природного середовища;

- формувати у здобувачів освіти прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

- захищати здобувачів освіти під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти, запобігати вживанню ними та іншими особами на території закладів освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам;

- додержуватися установчих документів та правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, виконувати свої посадові обов’язки,

інші права та обов’язки, передбачені законодавством.

6.19. Права та обов’язки батьків здобувачів освіти

Батьки здобувачів освіти мають право:

- захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;

- звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти;

- обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;

- брати участь у громадському самоврядуванні закладу освіти, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу освіти;

- завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у закладі освіти та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;

- брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;

- отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у закладі освіти та його освітньої діяльності.

Батьки здобувачів освіти зобов’язані:

- забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти;

- виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;

- сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;

- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;

- дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;

- формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;

- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституціїта законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

- виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;

- забезпечити необхідними підручниками, посібниками, зошитами, іншим приладдям, спортивною формою для якісної організації навчально-виховного процесу;

- своєчасно повідомляти про причини відсутності учня з представленням підтверджуючого документа (довідка лікаря, заява батьків, санаторно-курортна путівка тощо); забезпечувати своєчасний прихід дитини на початок навчального дня;

- відшкодовувати у повному обсязі витрати за псування учнями майна Ліцею;

- контролювати дотримання дитиною вимог щодо зовнішнього вигляду, поведінки та підготовки до уроків;

- не дозволяти приносити до Ліцею небезпечні для життя та здоров'я речі;

- дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності), інші права та обов’язки батьків здобувачів освіти визначені законодавством.

6.21. Педагогічні працівники, які систематично порушують Статут, правила внутрішнього розпорядку Ліцею, не виконують посадових обов’язків, умови трудового договору або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи згідно з законодавством.

6.22. Заступники директора, педагогічні та інші працівники Ліцею призначаються на посади та звільняються з посад директором Ліцею.

Директор Ліцею має право оголосити конкурс на вакантну посаду.

6.23. У разі невиконання батьками та особами, які їх замінюють, обов’язків, передбачених законодавством, Ліцей може порушувати в установленому порядку клопотання про відповідальність таких осіб, у тому числі позбавлення їх батьківських прав.

7. Управління Ліцеєм

7.1. Управління Ліцеєм здійснюється управлінням освіти департаменту гуманітарної політики, відділом освіти Сихівського та Личаківського районів. Безпосереднє керівництво Ліцеєм здійснює його директор.

7.2. Посаду директора може обіймати особа, яка є громадянином України, має вищу освіту ступеня не нижче магістра та стаж педагогічної роботи не менше трьох років, а також організаторські здібності, фізичний і психічний стан якої не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.

Директор Ліцею призначається і звільняється з посади управлінням освіти департаменту гуманітарної політики відповідно до чинного законодавства.

7.3. Директор Ліцею призначається на посаду за результатами конкурсного відбору строком на шість років (строком на два роки - для особи, яка призначається на посаду директора закладу загальної середньої освіти вперше) на підставі рішення конкурсної комісії, до складу якої входять представники Засновника (засновників), трудового колективу, громадського об’єднання батьків учнів (вихованців) Ліцею та громадського об’єднання керівників закладів загальної середньої освіти.

До участі у роботі комісії з правом дорадчого голосу можуть залучатися представники громадських об’єднань та експерти у сфері загальної середньої освіти.

7.4. Одна і та сама особа не може бути директором Ліцею більше ніж два строки підряд (до першого строку включається дворічний строк перебування на посаді директора Ліцею, призначеного вперше). Після закінчення другого строку перебування на посаді особа має право брати участь у конкурсі на заміщення вакансії керівника в іншому закладі загальної середньої освіти або продовжити роботу в тому самому закладі на іншій посаді.

7.5. Директор Ліцею:

- здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів, створює необхідні умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників;

- організовує освітній процес;

- забезпечує контроль за виконанням навчальних планів і програм, рівнем досягнень учнів у навчанні, реалізацією державного стандарту освіти;

- відповідає за якість і ефективність роботи педагогічного колективу;

- створює необхідні умови для участі учнів у позакласній та позашкільній роботі, проведення виховної роботи;

- забезпечує дотримання вимог охорони дитинства, санітарно- гігієнічних та протипожежних норм, техніки безпеки;

- підтримує ініціативи щодо вдосконалення системи навчання та виховання, заохочення творчих пошуків, дослідно-експериментальної роботи педагогів;

- забезпечує права учнів на захист їх від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;

- призначає класних керівників класів;

- контролює організацію харчування і медичного обслуговування учнів;

- здійснює контроль за проходженням працівниками у встановлені терміни обов’язкових медичних оглядів і несе за це відповідальність;

- розпоряджається в установленому порядку майном і коштами Ліцею;

- видає у межах своєї компетенції накази і контролює їх виконання;

- за погодженням із профспілковим комітетом затверджує правила внутрішнього розпорядку, посадові обов’язки працівників Ліцею;

- вживає заходів до запобігання вживанню учнями алкоголю, наркотиків;

- створює умови для творчого зростання педагогічних працівників, пошуку та застосування ними ефективних форм і методів навчання та виховання;

- сприяє залученню діячів науки, культури, членів творчих спілок, працівників підприємств, установ, організацій до освітнього процесу, керівництва учнівськими об’єднаннями за інтересами;

- щороку звітує про свою роботу на загальних зборах колективу.

7.6. Штатні розписи Ліцею затверджуються Директором на підставі Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.

7.7. Колегіальним органом управління Ліцею є педагогічна рада, повноваження якої визначаються Законом України «Про загальну середню освіту», цим статутом, а при необхідності окремим Положенням про педагогічну раду закладу освіти.

7.8. Усі педагогічні працівники Ліцею мають брати участь у засіданнях педагогічної ради.

7.9. Педагогічна рада Ліцею:

- планує роботу закладу;

- схвалює освітню (освітні) програму (програми) закладу та оцінює результативність її (їх) виконання;

- формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, включаючи систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;

- розглядає питання щодо вдосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу;

- приймає рішення щодо переведення учнів (вихованців) до наступного класу і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи у навчанні;

- обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

- розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;

- ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення учнів (вихованців), працівників закладу та інших учасників освітнього процесу;

- розглядає питання щодо відповідальності учнів (вихованців), працівників закладу та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;

- має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу та проведення громадської акредитації закладу;

- розглядає інші питання, віднесені законом до її повноважень.

7.10. Рішення педагогічної ради вводяться в дію наказом директора Ліцею.

У Ліцеї можуть діяти:

органи самоврядування працівників Ліцею;

органи самоврядування здобувачів освіти;

органи батьківського самоврядування;

інші органи громадського самоврядування учасників освітнього процесу.

7.11. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування Ліцею є загальні збори (конференція) колективу Ліцею, що скликаються не менше одного разу на рік.

7.12. У Ліцеї можуть функціонувати методичні об’єднання, що охоплюють учасників освітнього процесу та спеціалістів певного професійного спрямування, піклувальна рада, тощо.

7.13. У Ліцеї можуть створюватись учнівські та вчительські громадські організації, що діють відповідно до чинного законодавства України.

7.14. Повноваження загальних зборів (конференції) колективу Ліцею, наглядової (піклувальної ) рада та Ради закладу освіти, якщо такі створені у закладі освіти визначаються окремими Положеннями.

8. Матеріально-технічна база

8.1. Матеріально-технічна база Ліцею включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання інші матеріальні цінності, вартість яких відображено у балансі.

8.2. Майно закріплене за Ліцеєм, не може бути вилученим, якщо інше не передбачено законодавством.

8.3. Ліцей має право придбати, орендувати необхідне обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації.

8.4. Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна Ліцею проводиться лише у випадках, передбачених чинним законодавством. Збитки, завдані лецею внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.

8.5. Для забезпечення освітнього процесу база Ліцею складається із навчальних кабінетів, майстерень, а також спортивної, читальної зал, бібліотеки, архіву, медичного, комп’ютерного кабінетів, їдальні, учительської тощо.

9. Фінансово-господарська діяльність

9.1. Фінансово-господарська діяльність Ліцею провадиться відповідно до законодавства.

9.2. Джерелами формування кошторису Ліцею є кошти місцевого бюджету та інші джерела, не заборонені законодавством.

9.3. Всі доходи (прибутки) Ліцею використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Ліцею, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямків діяльності, визначених цим Статутом.

9.4. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

9.5. Ведення діловодства, бухгалтерського обліку та звітності здійснюється у порядку, визначеному законодавством.

10. Міжнародне співробітництво

10.1. Ліцей за наявності належної матеріально-технічної та соціально- культурної бази, відповідного фінансування може проводити міжнародний учнівський та педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проектів, встановлювати відповідно до законодавства прямі зв’язки з міжнародними організаціями та освітніми асоціаціями.

Ліцей має право відповідно до законодавства укладати договори про співробітництво з навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об’єднаннями інших країн.

10.2. Участь Ліцею у міжнародних програмах, проектах, учнівському та педагогічному обміні здійснюється відповідно до законодавства.

11. Контроль за діяльністю Ліцею

11.1.Державний нагляд (контроль) у сфері загальної середньої освіти здійснюється відповідно до чинних нормативних актів у галузі “Освіта”.

11.2. Інституційний аудит Ліцею, є єдиним плановим заходом державного нагляду (контролю) у сфері загальної середньої освіти, що проводиться один раз на 10 років центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти.

Інституційний аудит включає планову перевірку дотримання ліцензійних умов.

11.3. Контроль за додержанням Державних стандартів загальної середньої освіти, навчально-методичне керівництво та державне інспектування Ліцею, здійснюється відповідно до законодавства.

12. Реорганізація або ліквідація

12.1. Рішення про реорганізацію або ліквідацію Ліцею приймає Засновник.

12.2. У випадку реорганізації права та зобов’язання Ліцею переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства.

12.3. У разі припинення Ліцею (у результаті ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) активи Ліцею передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.

12.4. Ліквідація або реорганізація здійснюється відповідно до чинного законодавства.

12.5. При реорганізації чи ліквідації Ліцею працівникам, які звільняються або переводяться, гарантується дотримання їхніх прав та інтересів відповідно до законодавства про працю України.

12.6. Ліцей вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру відповідного запису.

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 1482